dr Gabrielė van Blommestein

Adwokat, doktor nauk prawnych, specjalizujący się w prawie umów, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz w prawie gospodarczym. Ekspert rynków bałtyckich, wschodnich i dalekowschodnich. Od 2015 roku wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi. W 2014 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską, w ramach której prowadziła badania prawno-porównawcze systemów prawnych różnych krajów.

 

Posiada doświadczenie w sektorze publicznym. W zakresie problematyki celno – skarbowej reprezentowała instytucję publiczną w Komisji Europejskiej. Od 2014 r. – 2016 r. członek Ośrodka Badawczego Adwokatury im. adw. Witolda Bayera, Naczelna Rada Adwokacka. Autorka publikacji z zakresu prawa gospodarczego. Biegle włada językiem litewskim, rosyjskim, angielskim i niderlandzkim. W obrębie jej zainteresowań znajduje się Nowy Jedwabny Szlak. Dodatkowo jest tłumaczem polsko-litewskim, angielsko – litewskim.

 

Autorka publikacji:

  • „Charakterystyczne cechy leasingu w prawie gospodarczym Polski i Litwy”, Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego 2006, nr 7;
  • „Skutki prawne nieobjęcia udziału przez wspólnika spółki z o.o. w przypadku podwyższenia kapitału zakładowego bez zmiany umowy spółki”, Przegląd Prawa Handlowego 2013, nr 10.
  • „Zaufane partnerstwo – skarbowość a biznes”, Monitor Prawa Celnego i Podatkowego 2020, nr 11.

 

E-mail: gvblommestein@jjw-legal.pl